Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors


Profilaktyka


Fluoryzacja, lakierowanie, lakowanie

CONSEAL F 10x1g

SDI

Lak Conseal f zawiera 7% wypełniacza o rozmiarze cząstek wynoszącym 0,04 mikrometra, dzięki czemu jest odporny na ścieranie powierzchniowe.

Conseal f to lak o najmniejszej lepkości. Idealna mała lepkość laku Conseal f umożliwia jego szybsze i głębsze wpływanie do przygotowanych szczelin i bruzd. Częstą przyczyną nieskuteczności laków do szczelin i bruzd jest brak możliwości zapewnienia odpowiedniej szczelności. Szczelniejsze lakowanie optymalizuje mechaniczne utrzymanie laku Conseal f i eliminuje przestrzeń niezbędną do rozwoju bakterii. Uzyskanie większej szczelności lakowania za pomocą preparatu Conseal f jest dodatkowo możliwe dzięki małej kurczliwości wyjątkowej żywicy UDMA oraz brakowi żywicy BisGMA, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie nierównowagi hormonalnej powodowanej przez bisfenol A.

Lak Conseal f łączy uznaną technologię lakowania oferowaną przez firmę SDI z intensywnym początkowym uwalnianiem fluoru oraz długim okresem fluorowania. Specjalny wypełniacz laku Conseal f zawierający mieszankę cząstek oraz charakteryzujący się wysokim współczynnikiem powierzchni do objętości zapewnia wysoki stopień uwalniania fluoru. Fluor wspomaga profilaktykę próchnicy i remineralizację oraz hamuje demineralizację szkliwa.

error: