Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors


Profilaktyka


Diagnostyka próchnicy i płytki nazębnej

ICON APPROXIMAL INTRO KIT

DMG

Icon Approximal – infiltracja próchnicy – powierzchnia proksymalna / małe opakowanie wprowadzające.
Icon oferuje nowe podejście do przeciwdziałania próchnicy początkowej bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba – podczas jednej wizyty bez borowania i bez znieczulenia. Inteligentne zasady: »infiltrant« bardzo płyna żywica, przenika do próchnicy szkliwa dzięki siłom kapilarnym i blokuje drogi dyfuzji do próchnicy kwasom kariogennym, zamykając początkową próchnicę w trudno dostępnych obszarach proksymalnych i powierzchniach gładkich zębów. Bez borowania. Icon wypełnia lukę pomiędzy profilaktyką a uzupełnieniami kompozytowymi.
Opakowanie do leczenia próchnicy początkowej powierzchni proksymalnej.

– Delikatna metoda leczenia trudno dostępnych zmian na powierzchniach proksymalnych zębów w zaledwie kilku etapach.

– Bez zbędnej utraty zdrowych twardych tkanek zęba.

Ten innowacyjny produkt został specjalnie opracowany, aby w delikatny sposób przeciwdziałać rozwojowi początkowej próchnicy na powierzchni proksymalnej. Opatentowana końcówka do leczenia powierzchni proksymalnych zapewnia szybki i łatwy dostęp do obszarów dotkniętych próchnicą – bez konieczności borowania. Załączone kliny służą do rozseparowania zębów dotknietych próchnicą.
Następnie leczona powierzchnia zęba jest wytrawiana, suszona i infiltrowana za pośrednictwem specjalnej końcówki. Dzięki siłom kapilarnym, wysokiej płynności infiltrant jest wchłaniany przez system porów zmiany próchnicowej szkliwa wypełniając i stabilizując go. Zapobiega to dalszej penetracji zmiany przez kwasy kariogenne. Rozwój próchnicy jest zatrzymany.

Zalety:

– Delikatna metoda leczenia trudno dostępnych zmian na powierzchniach proksymalnych zębów w zaledwie kilku krokach,

– Bez zbędnej utraty zdrowych twardych tkanek zęba,

– Przedłuża długość życia zęba.

error: